Sazvērestības teorijās iepīti mūziķi

Mūzikai spēcīga ietekme, kas vieno dažādus cilvēkus no dažādiem apstākļiem. Tūkstošiem fanu pulcējas koncertos, lai redzētu savus elkus sejā un izbaudītu atmosfēru, kāda veidojas apkārt tiem. Tomēr paši mūziķi nekad nevar pilnība paslēpties no savas slavas, arī ne no tās tumšākās puses. Mūsdienu informācijas tehnoloģijas, tiek cauri arī viņu villu augstajām sienām, ļaujot apspriest katru slavenību dzīves aspektu, reizēm barojot neticamas sazvērestību teorijas, kas izplatās sociālajos mēdijos.

Maikla Džeksona ekscentriskums ir vainojams viņa centrālajai lomai vairākās absurdās sazvērestību teorijās. Pēc Maikla nāves 2009. gadā, viņa fani bija satriekti. Iespējams, nespēja pieņemt realitāti bez sava elka, kalpoja par eļļu sazvērestības teoriju liesmās. Populārākā no tām paredz, ka popa karalis ir imitējis savu nāvi, lai izvairītos no neizbēgamā bankrota, un vēl joprojām ir dzīvs, aizvadot savas dienas kādā nomaļā vietā, beidzot esot mierā no mēdiju uzmanības. Starp trakākajām ir sazvērestības teorija, ka Maikla nāvē ir vainojams Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinežads, kuram tā esot bijusi izdevīga, lai novērstu amerikāņu publikas uzmanību no pēc vēlēšanu krīzes Irānā. Kā pierādījumus šai teorijai, tās piekritēji uzskata faktu, ka Maikla Džeksona nāve esot trendējusies Tviterī daudz augstāk nekā politiskā situācija Irānā, tādējādi ierobežojot revolūcijas draudus šajā valstī.
Madonna un Leidija Gaga arī ir labi pazīstamas ar sazvērestības teorijām un kontroversiju. Nav pārsteidzoši, ka abas mūziķes ir bieži salīdzinātās dēļ tām kopīgā ekscentriskuma un mežonīgajiem priekšnesumiem uz skatuves.

Viens no interneta baumu lapām apgalvo, ka tās rīcībā esot neapgāžami pierādījumi, ka Madonna ir Lēdijas Gagas māte. Teorijas pamatā ir apgalvojums, ka Madonna 1986. gadā, no attiecībām ar aktieri Šonu Penu, laida pasaulē Lēdiju Gagu, bet nodeva aizbildniecībā audžu ģimenei. Dziedātājas un aktiera laulības nesaskaņas un neizbēgamā šķiršanās, mudinājušas viņu turēt šo grūtniecību noslēpumā no sabiedrības, bet uz to esot norādīts tā paša gada singlā Papa Don’t Preach.

Selēna Gomeza ieguva slavu filmējoties Disney TV raidījumā Wizards of Waverly Place un nostiprināja to, vēlāk ierakstot vairākus hītus. Tas netraucē vairākiem Džastina Bībera, ar kuru Selēnai bija ilgstošas romantiskas attiecības, faniem domāt, ka viņa ir izmantojusi kanādiešu superzvaigzni, atpazīstamībai. Sazvērestības teorija ir sekojoša: Gomeza esot sazvērējusies ar Džonas brāļiem, Meiliju Sairusu un Ozziju Ozbornu, lai nodrošinātos, ka Bībers viņai pievērsīs uzmanību, kuru jaunā aktrise izmantotu, lai viņu savaldzinātu. Apmaiņā pret viņu palīdzību, Gomeza esot apsolījusi pārējiem sazvērniekiem, nolaupīt pēc iespējas vairāk Bībera uzmanību un cik vien iespējams izjaukt viņa plānus ierakstīt jaunus albumus vai doties turnejās, tādā veidā samazinot konkurenci mūzikas industrijā.

2014. gadā pārsteidzoši lielu ievērību ieguva Deiva Džonsona izveidotā YouTube filma par sazvērestības teoriju, kuras centrā ir popmūzikas zvaigzne Keitija Perija. Pēc Džonsona domām, dziedātāja ir bērnu skaistumkonkursa uzvarētāja Džoana Benet Ramsija, kuras pazušana bez vēsts 1996. gadā izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā. Šī teorija balstās uz sakritību, ka Džoanas un Keitija izskatās līdzīgi un paredz, ka sieviete, kas sabiedrībā pazīstama kā Keitija Perija, esot no agras bērnības gatavota popmūzikas iekarošanai slepenībā.