Fanu pārprastas dziesmas

Iedvesma dziesmu tekstiem var nākt no bezgalīgi dažādiem avotiem, un nenoteiktība dažkārt ir to labākā īpašība. Ir vairākas labi zināmas dziesmas, kuru nozīmi klausītāji ir pārpratuši.

Queen klasika Bohemian Rhapsody, pēc daudzu fanu domām, ir par Fredija Merkūrija cīņu ar AIDS. Fatāliskais dziesmas teksts par varoni, kurš kādu ir nogalinājis un sods, kāds to sagaida par nodarījumu, it kā atspoguļo Merkūrija sajūtas par slimību un gaidāmo nāvi. Gadu gaitā, Queen dalībnieki ir bijuši apzināti noslēpumaini un izvairīgi, atbildot uz jautājumiem par šīs dziesmas tekstu nozīmi. Tomēr ir saglabājies citāts no paša Merkūrija, kurš atzīst, ka drūmās rindas esot tikai nejaušas muļķības ar atskaņām, kas sarakstītas, pielāgojoties unikālajai dziesmas melodijai.

Vislabāk zināmā Police dziesma Every Breath You Take, tiek plaši izpildīta neskaitāmās kāzās, pamatojoties uz plaši izplatīto uzskatu, ka tā ir dziesma par maigu un gaišu mīlestību. Patiesībā, dziesma ir par mīlestības otru, tumšāko un neglītāko pusi. Stings šo dziesmu rakstīja laikā, kad sabruka viņa laulība. Zaudējot savu mīļoto, Stings bijis greizsirdības un apsēstības pārņemts un vēlējies izsekot un kontrolēt savu bijušo sievu. Šis emocionālais stāvoklis tad arī ir dziesmas teksta pamatā.

Brūsa Springstīna Born In The USA tiek uzskatīta par vienu no patriotiskākajām dziesmām Amerikas rokmūzikas vēsturē un tā ir tikusi plaši izmantota dažādos pasākumos, no sporta spēlēm līdz politiskiem mītiņiem, lai radītu attiecīgu noskaņu. Tēvzemes mīlestības pārņemti, amerikāņi ar lepnumu dzied līdz piedziedājumam, nepievēršot īpašu vērību tekstam starp tiem. Dziesmu ir iedvesmojusi Vjetnamas kara negatīvā ietekme uz amerikāņu sabiedrību, bet piedziedājums, kurš būtu jāuztver ar devu ironijas, ir izrādījies pārāk lipīgs, lai iedziļinātos tālāk. Līdzīgi, arī austrāliešu rokgrupas Men at Work dziesma Down Under tiek plaši uztverta kā patriotisks veltījums Austrālijai, kaut gan patiesībā, tā ir rokeru vērsta kritika pret savu valsti.

Visbiežāk pārpratumi par dziesmas būtību, rodas faniem meklējot neeksistējošu kontekstu un slēptu nozīmi dziesmās, kuru autori nav tām tādu piešķīruši. Tomēr daudzi Braiena Adamsa fani ir pārāk burtiski uztvēruši Sumer of 69 nozīmi, uzskatot, ka dziesma ir par 1969. gada vasaru, kurā it kā esot aizsākusies mākslinieka mūzikas karjera vai pirmo reizi iemīlējies. Minētajā gadā, Braiens Adams bija tikai desmit gadus vecs, kas ir pietiekošs iemesls, lai kļūtu skaidrs, ka gadskaitlis dziesmas nosaukumā ir jāuztver ar pārnestu nozīmi. Dziesma patiesībā ir par to, kā dziedātājs atklājis savu seksualitāti un kādu sevišķi kaislīgu vasaru.

Vieglprātīgie Deiva Metjūza grupas meldiņi dziesmā Crash Into Me, ir nostiprinājusi to fanu kolektīvajā uztverē kā klasisku mīlas dziesmu par ilgām pēc savas otras pusītes. Metjūza maigais un patiesais izpildījums novērš dažu klausītāju uzmanību tam, ka dziesmas teksts patiesībā ir visai drūms un biedējošs. Mākslinieks pats ir atzinis, ka dziesma patiešām ir par mīlestību, bet nevis no tās maigās un veselīgās puses, bet no apmātas, vajājoša sekotāja perspektīvas. Ieskatoties dziesmas tekstā dziļāk, ir redzams, ka dziesma tiešām ir veltījums sievišķībai, bet no vuajeriska sakta punkta, stāstītājam, vienā brīdī, burtiski stāvot pie sievietes loga un slepus vērojot viņu.