Bītli slavas zenītā

Bītli (The Beatles) ir izlaiduši, vairākus no visu laiku veiksmīgākajiem ierakstiem mūzikas vēsturē, izmainot popkultūru uz visiem laikiem. Laikā, kad šīs plates tika ierakstītas, četri čaļi no Liverpūles izdzīvoja rokenrola trakākos brīžus. Kopš to pirmās ASV tūres līdz to sarežģītajam pēdējam pastāvēšanas nogrieznim, Bītli kala neprātīgus plānus, satika visinteresantākos cilvēkus un nokļuva visdīvainākajās situācijās.

Liverpūles kvartets pirmo reizi ieradās Amerikā 1964. gadā un drīz vien izraisīja masu histēriju, pazīstamu kā Bītlmāniju. Viņu uzstāšanos Eda Salivana Šovā noskatījas 75 miljoni skatītāju, bet, lai paglābtos no neprātīgo fanu pūļiem, grupai nācās izīrēt veselus viesnīcu stāvus. Vašingtonas Kolizejā notika pats sāpīgākais Bītlu priekšnesums. Skatuve atradās kompleksa vidū, tātad fani ielenca puišus no visām četrām pusēm. Pirms šī koncerta, Bītli sniedza interviju The New York Times, kurā tie atklāja, cik ļoti viņiem garšojot želejas mazulīšu konfektes. Tūkstošiem fanu, vēlēdamies izpatikt kulta grupai, ieradās uz koncertu ar piebāztām kabatām konfekšu, kas viņu prāt tā patika viņu elkiem. Par nelaimi, grupas dalībniekiem, viņi nezināja, ka Lielbritānijā par želejas mazulīšiem sauc mīkstas želejas konfektes, parasti lācīšu formā, nevis želejas pupiņas ar akmens cietu glazūru, kādas ar tādu nosaukumu pazīst Amerikā. Šis pārpratums beidzās ar to, ka Bītli saņēma cietu konfekšu krusu no visām debess pusēm. Grupa, no cieto konfekšu vētras, nevarēja paglābt ne savus instrumentus, ne savu miesu. Par laimi, viņiem izdevās izbēgt no draudīgās situācijas ar zilumiem, bet bez nopietnākiem ievainojumam. Ir zināms, ka starp trakajiem faniem bija arī nākamais ASV viceprezidents Als Gors, kurš apzvēr, ka ar končām neesot mētājies.

Nekontrolējami fanu pūļi pavadīja Bītlus, lai arī kur tie dotos. Uzņemot filmu A Hard Day’s Night, fani pārtrauca vairāku ainu filmēšanu, ielaužoties uzņemšanas laukumā. Bītliem uzstājoties Šia Stadionā, meiteņu bari centās izlauzties uz skatuves. Kad grupa apmeklēja Lielbritānijas vēstniecību Vašingtonā, 18 gadīgā Beverlija Markovitza pielavījās klāt Ringo un nogrieza bundzinieka matu šķipsnu. Tomēr, vissmagākās Bītlmānijas cietējas bija grupas fanu klubs, kas sevi sauca par Ābolu Skautēm. To veidoja 20 īpaši padevīgas līdzjutējas, kuras bija ziedojušas visu savu ārpus bītlu dzīvi, lai tiktu grupai pēc iespējas tuvāk. Šīs sievietes bija pametušas savas karjeras, lai sekotu grupai 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Dažkārt Ābolu Skaušu apsēstībā kļuva sevišķi biedējoša. Reiz dāmas ievēroja, ka Pols Makartnijs ir aizmirsis aizvērt savas mājas logu, sameklēja kāpnes un iekļuva viņa mājā. Tālāk viņas paķēra vairākas sava elka personiskās mantas, kā viņa džinsu pāri, pāris mūzikas lentes un Pola sievas Lindas fotogrāfijas. Pēcāk Pols uzmeklēja apsēstās fanes un pieprasīja savas mantas atpakaļ. Viņam nav vajadzējis ilgi prātot, kas ir pastrādājis zādzību, jo īsts zaglis būtu aiznesis dārgākas mantas. Šis incidents iedvesmoja Polu sarakstīt dziesmu She Came Trough the Bathroom Window. Tomēr lielāko daļu laika šī fanu kluba biedres esot bijušas pilnīgi nekaitīgas un viņu atbalsts esot palīdzējis grupas smagākajos brīžos.